Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyen kişiler için etkili bir alternatif olarak piyasaya sürülmüştür. İçerisinde bulunan likiti buharlaştırarak, kullanıcısına aromalı ve nikotin ihtiyacını karşılayacak kadar yoğun bir buhar sağlayan elektronik cihazdır. Nikotin ihtiyacını karşılarken, normal sigaraya oranla çok daha az zararlı olduğu için ülkemizde de gün geçtikçe daha fazla tercih edilmektedir.

Elektronik sigara kullanıcısı, buhar keyfini yaşamak istediğinde bir tuşa basması yeterlidir. Kullanıcı almak istediği buharın yoğunluğunu ayarlayabilir, farklı aromalara ve nikotin değerlerine sahip likitleri kullanabilir. Böylece kullanıcının özel zevkinize ve isteğine en uygun içim kalitesini ayarlanabilmektedir.

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Elektronik sigaralar, içerisinde bulunan likit ile ıslanmış olan pamuğun ıslatılması ve ısıtılması sonucu buhar oluşması prensibi ile çalışmaktadır. Pamuğun ıslatılabilmesi için cihazın içerisinde bulunan teller kullanılır. Elektronik sigaraların içerisinde bulunan bu tel sistemine Atomizer denir. Atomizer içerisinde; base, coil, tank ve drip tip kısımları bulunmaktadır;

Base: Atomizer bölümünün en alt kısmıdır. Elektronik sigaralarda bulunan base parçası hava kanallarına sahiptir ve ayarlanabilir. Kullanıcı dilerse içim sırasında buhar seviyesini bu parça sayesinde ayarlar.

Tank: Tanklar her elektronik sigara modeline göre farklılık gösterebilir. Tank parçasının içerisinde likit doldurulmaktadır. Tankların boyutları 1,5 ml ila 6 ml arasında değişmektedir.

Coil: Elektronik sigara modelleri için en önemli parçalardan biridir. Likitle ıslatılmış olan pamuğun ısıtılması coil parçası sayesinde olur.

Drip Tip: Elektronik sigaranın en üst kısmında bulunan ve buharın çekilmesini sağlayan ağızlık kısmıdır. Elektronik sigaranın modeline göre seramik, plastik, taş ya da mika gibi farklı materyallerden üretilebilmektedir.

E-Sigara ’nın Avantajları

E-Sigara olarak da bilinen elektronik sigaralar, sigarayı bırakmak isteyen kişiler için alternatif bir çözümdür. Normal sigaranın zararlarını %95 oranında azalttığı ve sigarayı bırakma konusundaki yardımı, yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Sizde elektronik sigara kullanıcısı olmak istiyorsanız bilmeniz gereken avantajları şu şekildedir;

Maddi açıdan fayda sağlar. Normal sigaraya ödediğiniz paranın çok daha azını ödeyerek bir elektronik sigaraya sahip olabilirsiniz. Üstelik yedek parçaların fiyatları da oldukça uygun.

Normal sigaraya oranla vücudunuza zararlı bir madde almazsınız. Böylece sağlık açısından kendinize fayda sağlarsınız.

Elektronik sigaranın ürettiği buhar içerisinde normal sigarada bulunan zararlı maddeler bulunmaz. Böylece çevrenizdeki insanlara da zarar vermezsiniz.

Ergonomik tasarımlar sayesinde yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Farklı aromalara sahip likitler kullanarak, farklı tatlarda için keyfi yaşayabilirsiniz.

Elektronik sigara en ucuz temini sağlayabileceğiniz sitemiz; keyifli, kaliteli ve güvenli alışveriş seçenekleriyle siz değerli müşterilerini beklemektedir. Elektronik sigara fiyatları konusunda en uygun politikayı izleyen sitemizi mutlaka ziyaret edin.


https://smok.net/

Elektronik Sigara